V Frydman Triathlon za nami

W zeszłą niedziele (tj. 29 czerwca) we Frydmanie nad Jeziorem Czorsztyńskim odbył się V Frydman Tritahlon. Zawody zgromadziły liczną rzesze miłośników triathlonu oraz kibiców, którzy niezwykle chętnie dodawali walczącym otuchy na trasie. Sama rywalizacja odbywała się na 2 dystansach: olimpijski oraz sprinterskim. Organizatorzy nie zapomnieli również i dzieciach, dla których zorganizowano mini triathlon.

DSC_8977

Rywalizujący na popularnej „olimpijce” mieli do pokonania: 1,5 km pływania (2 pętle), 40 km jazdy na rowerze po trudnym terenie z dwoma wymagającymi podjazdami oraz 10 km biegu (2 pętle).

Wśród mężczyzn najlepszy był Jakub Woźniak z Gielniowa, który o 47 sekund wyprzedził Jakuba Osucha z Garwolina oraz 7 minut Marka Zajusza z Andrychowa.

Rywalizacja pań rozstrzygnęła się praktycznie już na pierwszym etapie, gdyż po pływaniu z duża przewagą wyszła mieszkanka Koszalina Katarzyna Gudaniec, wyprzedzając o ponad 11 minut Katarzynę Czechowską-Madej z Iwanowic oraz Monikę Tofilską z Krakowa.

Na dystansie sprinterskim zawodnicy do pokonania mieli 750m pływania, 20km na rowerze oraz 5km biegu.

Najszybciej z tym dystansem rozprawił się zeszłoroczny zwycięzca Piotr Hydzik. Ze strata 7 minut do triumfatora na metę dotarł Andrzej Uhl, a po blisko 3 minutach po nim trzeci Tomasz Ligocki.

Wśród pań walka o końcowe zwycięstwo rozegrała się pomiędzy reprezentantkami YMCA Kraków Aleksandrą Sikorą oraz Kają Kwiatkowską. Ostatecznie tytuł najlepszej sprinterki przypadł w udziałe Oli Sikorze, która wyprzedziła o 4 minuty Kaję Kwiatkowską i kolejne 10minut trzecią na mecie Joannę Gąsior, która na zawody do Frydmana przyjechała, aż z Berlina.

Podczas V edycji Frydman Triathlon na dystansie olimpijskim rywalizowały również sztafety. Na starcie stanęło 9 drużyn w tym aż 4 reprezentujące barwy Bikebrothers Oshee Team. Najlepszym zespołem został Bikebrothers Oshee Team III, przed Bikebrothers Oshee Team IV oraz Bikebrothers Oshee Team II.

Po zakończeniu rywalizacji na dystansach olimpijskiego oraz sprinterskiego, odbył się Mini Triathlon dla dzieci, w którym udział wzięło 29 dzieci. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli: Magda Brzeska (7-9 lat), Andrzej Smreczyński (10-12), Magda Ciołak (10-12), Marta Sikora (13-15).

Więcej zdjęć znaleźć można pod lilnkami:

Zwycięzcy zostali nagrodzeni zarówno nagrodami pieniężnymi, jak i rzeczowymi, których fundatorami byli: Dobrytriathlon.pl, Ultraspire Polska oraz Bikershop.
logotyp_corel_do_edycji_v10
ultraspire_logo_ultra-bieganie-plecak_do_biegania_0

bikershop

Posted in Aktualności.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>